Instagram'da Ünlüler 20 Ağustos 2014

Henüz Oy Verilmedi

Ünlülerin objektifinden 20 Ağustos 2014 sosyal medya fotoğrafları ve ilginç yorumları.

 • Ünlülerin objektifinden 20 Ağustos 2014 sosyal medya fotoğrafları ve ilginç yorumları.
  Ünlülerin objektifinden 20 Ağustos 2014 sosyal medya fotoğrafları ve ilginç yorumları.
 • Meltem MİRALOĞLU
  Meltem MİRALOĞLU Siyah-Beyaz
 • BUSE TERİM
  BUSE TERİM Yaz ışığı aşkı
 • EMRE KIZILIRMAK
  EMRE KIZILIRMAK Ekmeksiz plajı
 • DİDEM
  DİDEM Harika dans ediyor
 • ECE USLU
  ECE USLU Mutluyuz.
 • EDA ÖZERKAN
  EDA ÖZERKAN Sevginiz için teşekkür ederim, iyi ki varsınız.
 • ELİZ SAKUÇOĞLU
  ELİZ SAKUÇOĞLU Hayalleri olan küçük kızlar kuruntularıyla kadın olur
 • ESRA DERMANCIOĞLU
  ESRA DERMANCIOĞLU Hastayım sana
 • GONCA VUSLATERİ
  GONCA VUSLATERİ Gençliğimi özleyebilirim, yapabilirim bunu
 • Aybars Kartal Özson
  Aybars Kartal Özson
 • Aybars Kartal Özson
  Aybars Kartal Özson
Alakalı Bilgiler

Instagram
Instagram, ücretsiz fotoğraf paylaşma programı. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

Belirgin özellikleri; fotoğrafları bir kare şekline sınırlandırmak, Kodak Instamatic ve Polaroid resimler, cep telefonu kameralarında kullanılanın aksine 4:3'lük çerçeve oranı.

Instagram ilk başta sadece iPhone, iPad ve iPod Touch aletlerinde kullanılırken 2012 Nisan'da Android 2.2 (Froyo ve üstü yüklü kameralı telefonları da destekledi. Uygulama iTunes App Store ve Google Play online satış mağazalarında dağıtılıyor.

21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, şirketi (ve 13 çalışanını) yaklaşık 1 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı. Şirketin kendisini bağımsız olarak yönetebilmesi hedefleniyor.

Kaynak: Vikipedi

Özge Borak
Özge Borak  14.Şubat.1982 İstanbul Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu

Eyvah Eyvah ve devam filmi olan Eyvah Eyvah II ’de canlandırdığı Müjgan karakteri ile sinema severlerin beğenisini kazanmış olan Türk sinema oyuncusu. Ihlamurlar Altında , Küçük Kadınlar ve Eşref Saati gibi pek çok başarılı dizide de rol almış olan Borak, tiyatro kökenli oyuncularımızdandır.

Özge Borak , 14 Şubat 1982 tarihinde, İstanbul ’da dünyaya geldi. Sanat hayatına henüz 8 yaşındayken kazandığı Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü’nde başlayan Borak’ın babası, kendisi gibi tiyatrocu olan İstanbul Devlet Opera ve Balesi başkoreografı Selçuk Borak ’tır. Kardeşi Selim Borak İDOB'un baş dansçılarındandır.

Borak genç yaşta başladığı tiyatrodan eğitim hayatı boyunca kopmadı ve de İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Aralarında Nazım Hikmet ’in unutulmaz eseri Memleketimden İnsan Manzaraları ve Turgut Özakman ’ın uyarlaması Sarıpınar: 1914’ün de bulunduğu pek çok başarılı tiyatro eserinde rol aldıktan sonra 2003 yılında Kara Gün adlı yapımla sinema dünyasına adım attı.

Başarılı oyuncunun adını duyurduğu ilk yapım, 2003 - 2004 yılları arasında rol aldığı Sultan Makamı oldu. Bu diziyi 2005 - 2007 yılları arasında rol aldığı Ihlamurlar Altında ve 2007 - 2009 yılları arasında kadrosunda bulunduğu Eşref Saati takip etti. Başarılı oyuncunun rol aldığı son tv yapımı ise Küçük Kadınlar oldu.

Özge Borak, 2009 yılında 'Eyvah Eyyvah' filminde ve 2008 yılında 'Eşref Saati' dizisinde birlikte rol aldığı oyuncu Bülent Şakrak ile 2006 yılında evlendi. 25 Ekim 2010 tarihinde boşandılar.

Özge Borak, 2010 yılında, Hakan Algül ’ün yönettiği ve Ata Demirer ’in senaryosunu yazdığı Eyvah Eyvah adlı filmde canlandırdığı Müjgan karakteri ile sinemaseverlerin beğenisini kazandı; filmin popüleritesi sayesinde 2011 yılında devam filmi olan Eyvah Eyvah II vizyona girdi.

Özge Borak, 2006 yılında evlenmiş olduğu oyuncu Bülent Şakrak ’dan 26 Ekim 2010 tarihinde boşandı.

Özge Borak , Ata Demirer ile 11 Kasım 2011 tarihinde nişanlanıp 22 Nisan 2012 tarihinde evlenmişlerdir.

Ödülleri :
16. Sadri Alışık Ödülleri "komedi ya da müzikal en iyi yardımcı oyuncu

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
2011 - Caberet : Joe Masteroff - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2011 - Doğumgünü Partisi : Harold Pinter - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2010 - Bakhalar : Euripides : İstanbul Şehir Tiyatrosu
2009 - Mecbur Adam : Dede Korkut Ragıp Yavuz - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2006 - Bağdat Hatun : Güngör Dilmen - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2003 - Düğün Ya Da Davul : Haşmet Zeybek - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2003 - Bir Gece Masalı (çocuk oyunu) : William Shakespeare Neşe Erçetin - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2001 - Memleketimden İnsan Manzaraları : Nazım Hikmet - İstanbul Şehir Tiyatrosu
2001 - Sarıpınar 1914 : Turgut Özakman - İstanbul Şehir Tiyatrosu
1999 - Sabaha Az Kala : Neşe Erçetin - İstanbul Şehir Tiyatrosu
1998 - Atatürk Ve Çocuk (çocuk oyunu) : İstanbul Şehir Tiyatrosu

Filmleri :
2014 - Eyvah Eyvah 3
2013 - Bir Yastıkta
2012 - Leyla ile Mecnun (TV Dizisi)
2011 - Eyyvah Eyvah 2
2011 - Bir Günah Gibi
2010 - Eyyvah Eyvah
2009 - 2010 - Küçük Kadınlar
2008 - -2010 - Akasya Durağı
2007 - 2009 - Eşref Saati
2005 - Ömer Seyfettin: Fon Sadristsyn Karısı ve Oğlu
2005 - 2007 - Ihlamurlar Altında
2003 - 2004 - Sultan Makamı
2003 - Kara Gün

Kaynak: http://www.biyografi.info/kisi/ozge-borak

İbrahim Tatlıses
İbrahim Tatlıses  01.Ocak.1954 Şanlıurfa Ses Sanatçısı, Besteci, Prodüktör

Adana lı bir sinemacının, inşaatta türkü söylerken kendisini farketmesiyle şöhret olmuş şarkıcı. 1980 ve 1990 lı yıllarda Türk müziğine önemli ölçüde adını duyuran Tatlıses'e, halk " imparator " lakabını takmıştır. Müzik yaşantısının yanı sıra, iş adamı kişiliğinede sahip olan ünlü şarkıcı; Tatlıses Turizm , Tatlıses Lahmacun , Tatlıses Otelleri gibi şirketlerinde sahibidir.

1954 yılında yedi çocuklu fakir bir ailenin , Leyla ve ciğerci Ahmet Tatlı'nın ilk çocuğu olarak Şanlıurfa da dünyaya geldi. Doğduğunda, babası hapiste olduğu için ilk kez demir parmaklıklar arasında gördü babasını. Belirli bir zaman sonra ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmeye karar verir. İstanbul 'a gelen Tatlıses ve Ailesi burada bulunan akrabalarının yanına yerleşir ve bir çok işlerde çalışır, 70 li yılların ortalarında inşaat işçiliği, demir ustalığı ve leblebicilik gibi işler yapan İbrahim Tatlıses, 80'lerin başında kendisini şöhret basamaklarını tırmanırken buldu. İbrahim Tatlı, İstanbul'a geldiğinde müzisyen Yılmaz Tatlıses'le tanıştı ve Tatlı olan soy ismini Yılmaz Tatlıses'in tavsiyesiyle Tatlıses olarak değiştirdi. Müzik çevrelerince çok özel kabul edilen sesi sayesinde, kısa zamanda İstanbul 'da sahne almaya başladı. 1977 de " Ayağında Kundura " albümü ile müzik piyasasına giriş yapmış oldu. " Sabuha ", " Dom Dom Kurşunu ", " Bir Mumdur " türküleri halk tarafından çok beğenildi ve uzun yıllar popülerliğini korudu.

İbrahim Tatlıses 30 haziran 1976 tarihinde dışarıdan bitirdiği ilkokul diplomasını Kilis 'ten Kartalbey ilköğretim okulundan aldı.

Tatlıses 1978 yılında "Ayağında Kundura" filmiyle de sinemaya girdi. 1979'da oynadığı "Kara yazma" filminde Perihan Savaş 'la tanıştı. Birlikteliğin sonucunda Melek Zübeyde adında kızları olurken bu birliktelik 1983 yılındaki "Günah" filmine kadar sürdü. Zira artık Tatlıses'in yeni hayat arkadaşı Derya Tuna 'yla tanıştı ve Tatlıses'in yine resmi evlilik yapmadığı bu birliktelikten de İbrahim (İdo) adında bir oğlu dünyaya geldi.

Seksenli yıllarda çıkardığı " Allah Allah ", " Kara Zindan ", " İnsanlar " ve " Fosforlu Cevriyem " albümleriyle satış rakamları milyonları buldu.

1 mayıs 1987'de kendi plak şirketi olan Tatlıses Müzik’i kurdu.

Turgut Özal 'ın "Madem en çok bunlar dinleniyor, TRT'ye çıkabilirler" demesiyle 1989 yılbaşı günü daha önce hiçbir albümünde okumadığı ve özel klip çektiği "Beyaz gül kırmızı gül" şarkısıyla TRT'ye ve televizyon dünyasına adımını resmen attı.

Seksenli yıllarda tüm Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri onunla tanıştı. Yunanistan 'dan Suudi Arabistan 'a, Almanya 'dan Afganistan 'a çok geniş bir coğrafyada, milyonlarca hayran edindi. Kasetleri ve posterleri bazı ülkelerde milyonlarca satarken yurtiçinde ve yurtdışında sayısız ödülün sahibi oldu.

Tatlıses'in, re sonra kendisine sinema kapılarını açtı. Hayatı boyunca örnek aldığı Yılmaz Güney gibi o da çok başarılı filmlerde rol aldı. Yılmaz Güney ile diğer bir ortak noktaları, Yeşilçam 'ın şöhret tacını, yakışıklı jönlerden almaları olmuştu. "Yılmaz'ın yerine oynuyor" başlıklı haberde şöyle diyordu:

Beni Yılmaz Güney'e benzetenler var. Belki tipim fazla benzemiyor, ama onun yolundan gidiyorum. Onun tavırlarını kullandım son filmimde.

90 lı yıllarda olgunluk dönemini yaşayan sanatçı, artık müzik dünyasında sarsılmaz bir yere sahip olmuştu. Aynı yıllarda tarzında değişiklik yaparak arabesk müziğe geçiş yaptı. Bu yıllarda " Ah Keşkem ", " İki Gözüm İki Çeşme ", " Yar Diline " gibi popüler parçaların dışında kendi ürünü olan eserleri seslendirdi. 1983 yılında çıkardığı " Mega Aşk " adlı albümde Selami Şahin 'e ait " Seni Sevmediğim Yalan ", " Akşamdan Akşama ", " İçem Diyorum ", " Bu Nasıl Güzel " gibi dönemin beğeniyle dinlenen eserlerini yorumladı.

Aynı albümde yer verdiği Yusuf Hayaloğlu 'nun " Dağlarda Kar Olsaydım " türküsü, o dönemden günümüze kadar gelen uzunca bir süre popülerliğini koruyacaktı. 1996 da " Ben De İsterem " albümüne bulunan " Fırat " türküsüyle listelerde uzun süre kaldı. Hemen ertesi yıl " At Gitsin " albümünü piyasaya sürdü. Bu albümünde de Sezen Aksu , Kayahan gibi pop müziğin usta isimlerinden eserleri yorumladı.

Talk show programları hazırladı, çeşitli sanatçıların video klip yönetmenliğini yapmanın yanısıra, siyasetede de atılma kararı aldı. Genç Parti 'den 2007 seçimlerinde aday olan şarkıcı, partisi seçimi kazanamayınca meclise giremedi. Tatlıses, ticaret yaşantısında her geçen gün daha çok yol katediyor. İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu şirketler grubu; gıda, müzşk prodüksüyon, turizm, havacılık ve yayıncılık dallarında faaliyetlerini sürdürüyor.

İbrahim Tatlıses , 4 Mart 2011 gecesi Maslak’ta uzun namlulu silahla açılan ateş sonucu başından yaralandı. Akabinde hastahaneye götürülen Tatlıses iki kez ameliyat edildi ve yoğun bakım ünitesine bağlandı. İki hafta boyunca yoğun bakımda kalan İbrahim Tatlıses, 28 Mart 2011 günü yoğun bakımdan çıkarıldı.Böylece hayati tehlikesi ortadan kalkmış oldu. 6 Nisan 2011 tarihi itibari ile ailesi tedavilerin Almanya'da sürdürülmesi isteği ile Tatlıses'i Almanya'ya götürmüşlerdir.

İbrahim Tatlıses 2011 Türkiye genel seçimlerinde Şanlıurfa'dan bağımsız milletvekili adayı oldu fakat sonradan adaylığını geri çekti.

Hızla iyileşen Tatlıses, 2 Haziran 2011 günü ''TC İbo'' adlı özel uçak ile Türkiyeye geri döndü ve tedavisinin süreceği Maltepe'deki Daruşşafaka Rehabilitasyon Merkezine götürüldü.

Tatlıses, saldırının ardından ilk tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde Ayşegül Yıldız 'a evlenme teklif etti. Sağlık durumu iyiye giden Tatlıses, Yıldız'ı ailesinden istedi. Gizlilik içinde yapılan kınanın ardından Tatlıses ve Yıldız, 27 Eylül 2011, hastane odasında gerçekleşen nikâh töreniyle hayatlarını birleştirdiler.

Sanatçının Şanlıurfa'dan bulunan eşinden 1 erkek ve 2 kız, sinema sanatcısı Perihan Savaş 'tan bir kız ve şu an hayatını paylaştığı Derya Tuna 'dan ise 1 erkek çocuğuna sahiptir.

Evlilikleri :
1.evliliği: İbrahim Tatlıses ilk evliliğini Urfa'da Adalet Durak'la yaptı. 1 erkek ve 2 kız çocuğu oldu.
2.evliliği: 1979 yılında Perihan Savaş ile birlikte olmaya başladı. 1983 yılında bıraktı. Melek Zübeyde adında kızı var.
3.evliliği:1983 yılında Derya Tuna ile birlikte olmaya başladı, 18 yıl birlikte oldular. İbrahim (İdo) adında bir oğlu var.
4.evliliği: 5 yıl gibi bir süre dansöz Asena ile birlikte oldu.
5.evliliği: 27 Eylül 2011 tarihinde Ayşegül Yıldız ile evlendi. Elif Ada (d. 9 Nisan 2013) adında bir kızı oldu.29 Kasım 2013 tarihinde boşandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 16 Kasım 2013 tarihinde hafta sonu gerçekleştirdiği Diyarbakır ziyaretine Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani , sanatçılar Şivan Perwer ve İbrahim Tatlıses 'i davet etti.

Albümleri :
1965 - Özel Albüm
1970 - Kara Kız
1974 - Palandöken Plak
1975 - Ben İnsan değil Miyim
1975 - Ayağında Kundura
1975 - Yağmur
1976 - Urfa Emektaroğlu Bant Stüdyosu
1976 - Ashab Gecesi
1978 - Doldur Kardeş İçelim
1980 - Ceylan
1981 - Gelme Istemem
1982 - Mutlu Ol Yeter
1983 - Yalan
1983 - Yaşamak Ayşe degil
1984 - Benim Hayatım
1985 - Mavi Mavi
1986 - Gülüm Benim
1987 - Allah Allah / Hülya
1988 - Amerika Konseri
1988 - Kara Zindan
1988 - Fosforlu Cevriyem
1989 - Acı Gerçekler
1989 - Cep telefonları için
1990 - Söylim mi
1990 - Ben Aşk İçin Ölürüm
1991 - Vur Gitsin Beni / Yemin Ettim
1992 - Ah Keşkem
1993 - Mega Aşk
1994 - Haydi Söyle
1995 - İbrahim Tatlıses Klasikleri
1996 - Ben De Isterem
1998 - Gitsin az
1999 - Selam Olsun
2001 - Yetmez Mi
2003 - Tek Tek
2004 - Aramam
2005 - Sizler İçin
2006 - İmparator Silerde Geçer
2007 - Bulamadım
2008 - NEDEN
2009 - Yağmurla Gelen Kadın
2010 - Hani Gelecektin

Filmleri :
1978 - Ayağında Kundura
1978 - Sabuha
1978 - Toprağın Oğlu
1979 - Kara Yazma
1979 - Kara Çadırın Kızı
1979 - Fadile
1980 - Çile
1980 - Ayrılık Kolay'ın Degil
1981 - Seni Yakacaklar
1981 - Yaşamak Ayşe degil
1981 - Tövbe
1982 - Yalan
1982 - Alişan
1982 - Nasil Isyan ETMEM
1983 - Yorgun
1983 - Günah
1983 - Futboliye
1984 - Sevdalandim
1984 - Ayşem
1985 - Mavi Mavi
1985 - Sevmek
1985 - yalnızım
1986 - Gülümse BİRAZ
1986 - Yıkılmışım Ben
1986 - Sarhoş
1987 - Gülüm Benim
1987 - Allah Allah
1987 - Dertli Dertli
1988 - Hülya
1988 - aşıksın
1988 - Bir Kulum İşte
1988 - Kara Zindan
1988 - Ben İnsan degil Miyim
1989 - Ceylan
1989 - Fosforlu
1992 - Aşık Oldum
1993 - Tetikçi Kemal
1997 - Fırat (mini) TV Serisi
2003 - Hayat Bilgisi (Mini) TV Serisi

Kaynak: http://www.biyografi.info/kisi/ibrahim-tatlises

Diğer