Gülse Birsel Annesini Son Yolculuğuna Uğurladı 28 Ağust

Henüz Oy Verilmedi

Gülse Birsel Annesini Son Yolculuğuna Uğurladı 28 Ağust

Alakalı Bilgiler

Gülse Birsel
Gülse Birsel  11.Mart.1971 Cihangir, Beyoğlu, İstanbul Dizi Oyuncusu, Yazar, Senarist

Önceleri Atv 'de yayınlanan GAG programı ile adını duyurmuş olan Birsel, şu sıralar gene Atv'de yayınlanmakta olan Avrupa Yakası dizindeki rolü ve dizinin senaryo yazarı olarak kariyerine devam etmektedir.

Şener soyadı ile 11 Mart 1971 yılında İstanbul 'da doğan Gülse Birsel , liseyi Beyoğlu Anadolu Lisesi 'nde bitirdikten sonra öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü 'nde devam etti. Üniversitenin ikinci yılında gazeteciliğe merak sardı ve Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başladı.

Üniversiteden mezun olduktan sonra 1994 yılında Amerika 'ya gitti. New York , Colombia Üniversitesi 'nde sinema üzerine master yaptı. 1996 yılında tekrar Türkiye'ye dönen Gülse Birsel üç ay boyunca ATV 'de kahvaltı bülteninin dış haberlerini hazırladı. Ardından, bir yıl boyunca Esquire dergisinin yayın yönetmenliğini yaptı. Esquire 'dan
sonra Harper's Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğini yapan Gülse Birsel, Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkarttı.

2002 yılına kadar Harper's Bazaar 'dan başka FHM , House Beautiful ve Gezi dergilerinin de yayın koordinatörlüğünü yürüttü. Mart 2002 'den itibren bir
müddet süre Atv'de yayınlanan g.a.g. 'ın metin yazarlığı ve sunuculuğunu yapan Gülse Birsel Aralık 2001 'de Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığına getirildi.

Mart 2003 'te köşe yazıları ve bazı g.a.g. metinlerinden olusan "Gayet Ciddiyim" adlı ilk kitabını ve Mayıs 2004 ’te "Hala Ciddiyim!" adlı ikinci kitabını yayımladı.

Şubat 2004 'te ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Avrupa Yakası adlı dizinin senaristliğini üstlenmesinin yanı sıra oyuncu kadrosunda da yer aldı. 21 Ocak 2005 'te vizyona giren Hırsız Var! adlı sinema filmi, Gülse Birsel'in ilk film projesi olarak portföyünde yerini aldı.

2008 Pekin Olimpiyatları meşalesini İstanbul Şişli'de taşıma görevi kendisine verilmiştir.

2009 yapımı Yedi Kocalı Hürmüz filminde “ Safinaz ” karakterini canlandırmıştır.

Gülse Birsel 2012 yılında hem senaryosunu yazıp hem oynadığı “ Yalan Dünya ” adlı sitcom dizisi ile de başarıyı yakalamıştır.

Evlilikleri :
1999 Ağustosunda Murat Birsel ile evlendi.

Kaynak: http://www.biyografi.info/kisi/gulse-birsel

Diğer