Dünyadan 2014'ün Unutulmaz Fotoğrafları

Henüz Oy Verilmedi

ABD merkezli iş dünyası ve teknoloji sitesi Business Insider, 2014'ün unutulmaz fotoğraflarını seçti. Listede Türkiye'den de bir kare var. İşte internet sitesinin seçtiği o kareler...
Ocak ayında Ukrayna'da çekilen bu karede, göstericiler bir itfaiye aracından sıkılan sudan korunmaya çalışıyor.

 • ABD merkezli iş dünyası ve teknoloji sitesi Business Insider, 2014'ün unutulmaz fotoğraflarını seçti. Listede Türkiye'den de bir kare var. İşte internet sitesinin seçtiği o kareler...
Ocak ayında Ukrayna'da çekilen bu karede, göstericiler bir itfaiy
  ABD merkezli iş dünyası ve teknoloji sitesi Business Insider, 2014'ün unutulmaz fotoğraflarını seçti. Listede Türkiye'den de bir kare var. İşte internet sitesinin seçtiği o kareler... Ocak ayında Ukrayna'da çekilen bu karede, göstericiler bir itfaiye aracından sıkılan sudan korunmaya çalışıyor.
 • Ukrayna'da yürürlüğe giren gösteri yasaları, "yüzünü saklamayı" yasaklamıştı. Ancak göstericilerin buna pek de uyduğu söylenemez.
  Ukrayna'da yürürlüğe giren gösteri yasaları, "yüzünü saklamayı" yasaklamıştı. Ancak göstericilerin buna pek de uyduğu söylenemez.
 • Venezuela'nın başkenti Caracas'taki meşhur David Kulesi. Reuters muhabiri Jorge Silva, şubat ayında bu "dünyanın en yüksek gecekondusu"na girip içerideki yaşamı görüntülemeyi başarmıştı.
  Venezuela'nın başkenti Caracas'taki meşhur David Kulesi. Reuters muhabiri Jorge Silva, şubat ayında bu "dünyanın en yüksek gecekondusu"na girip içerideki yaşamı görüntülemeyi başarmıştı.
 • Şubat ayında Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın açılış gösterilerinden bir kare.
  Şubat ayında Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın açılış gösterilerinden bir kare.
 • Şubat ayında Ankara'daki gösterilerde, polis TOMA'dan sıkılan suyla bir kadın muhabiri 'uçurmuştu'.
  Şubat ayında Ankara'daki gösterilerde, polis TOMA'dan sıkılan suyla bir kadın muhabiri 'uçurmuştu'.
 • Venezuela'daki gösterilerde muhalefet lideri Leopoldo Lopezkundaklama, terörizm ve adam öldürme suçlamalarıyla tutuklanmıştı.
  Venezuela'daki gösterilerde muhalefet lideri Leopoldo Lopezkundaklama, terörizm ve adam öldürme suçlamalarıyla tutuklanmıştı.
 • 21 Şubat, Kiev'deki Özgürlük Meydanı'nda polisle göstericiler arasındaki çatışmalar sırasında yaşamını yitiren bir göstericinin tabutu omuzlar üzerinde taşınıyor.
  21 Şubat, Kiev'deki Özgürlük Meydanı'nda polisle göstericiler arasındaki çatışmalar sırasında yaşamını yitiren bir göstericinin tabutu omuzlar üzerinde taşınıyor.
 • Halep'te kaldırıma oturmuş bu adam, az önce enkazın altından çıkarılan bebeğe, adeta bir mucizeye bakar gibi bakıyor.
  Halep'te kaldırıma oturmuş bu adam, az önce enkazın altından çıkarılan bebeğe, adeta bir mucizeye bakar gibi bakıyor.
 • Kiev'de göstericilerle Viktor Yanukoviç arasında anlaşmaya varışmasına rağmen protestolar sona ermedi.
  Kiev'de göstericilerle Viktor Yanukoviç arasında anlaşmaya varışmasına rağmen protestolar sona ermedi.
 • Mayıs ayında Tayland'da ordu hükümeti devirdi.
  Mayıs ayında Tayland'da ordu hükümeti devirdi.
 • Brezilya, hazirandaki Dünya Kupası öncesinde Rio de Janeiro'nun kenar mahallelerine polis ekiplerini konuşlandırarak suç oranını düşürmeye çalışmıştı.
  Brezilya, hazirandaki Dünya Kupası öncesinde Rio de Janeiro'nun kenar mahallelerine polis ekiplerini konuşlandırarak suç oranını düşürmeye çalışmıştı.
 • Mart ayında Amazon ormanlarında daha önce dış dünyayla hiç iletişim kurmamış bir kabile bulundu. Yerliler, kendilerini görüntüleyenlere mızraklarını doğrultup saldırıya hazır halde bekliyorlardı.
  Mart ayında Amazon ormanlarında daha önce dış dünyayla hiç iletişim kurmamış bir kabile bulundu. Yerliler, kendilerini görüntüleyenlere mızraklarını doğrultup saldırıya hazır halde bekliyorlardı.

Diğer