Dünyadan 2014'ün Unutulmaz Fotoğrafları

Henüz Oy Verilmedi
 • ABD merkezli iş dünyası ve teknoloji sitesi Business Insider, 2014'ün unutulmaz fotoğraflarını seçti. Listede Türkiye'den de bir kare var. İşte internet sitesinin seçtiği o kareler...
Ocak ayında Ukrayna'da çekilen bu karede, göstericiler bir itfaiy
  ABD merkezli iş dünyası ve teknoloji sitesi Business Insider, 2014'ün unutulmaz fotoğraflarını seçti. Listede Türkiye'den de bir kare var. İşte internet sitesinin seçtiği o kareler... Ocak ayında Ukrayna'da çekilen bu karede, göstericiler bir itfaiye aracından sıkılan sudan korunmaya çalışıyor.
 • Ukrayna'da yürürlüğe giren gösteri yasaları, "yüzünü saklamayı" yasaklamıştı. Ancak göstericilerin buna pek de uyduğu söylenemez.
  Ukrayna'da yürürlüğe giren gösteri yasaları, "yüzünü saklamayı" yasaklamıştı. Ancak göstericilerin buna pek de uyduğu söylenemez.
 • Venezuela'nın başkenti Caracas'taki meşhur David Kulesi. Reuters muhabiri Jorge Silva, şubat ayında bu "dünyanın en yüksek gecekondusu"na girip içerideki yaşamı görüntülemeyi başarmıştı.
  Venezuela'nın başkenti Caracas'taki meşhur David Kulesi. Reuters muhabiri Jorge Silva, şubat ayında bu "dünyanın en yüksek gecekondusu"na girip içerideki yaşamı görüntülemeyi başarmıştı.
 • Şubat ayında Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın açılış gösterilerinden bir kare.
  Şubat ayında Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları'nın açılış gösterilerinden bir kare.
 • Şubat ayında Ankara'daki gösterilerde, polis TOMA'dan sıkılan suyla bir kadın muhabiri 'uçurmuştu'.
  Şubat ayında Ankara'daki gösterilerde, polis TOMA'dan sıkılan suyla bir kadın muhabiri 'uçurmuştu'.
 • Venezuela'daki gösterilerde muhalefet lideri Leopoldo Lopezkundaklama, terörizm ve adam öldürme suçlamalarıyla tutuklanmıştı.
  Venezuela'daki gösterilerde muhalefet lideri Leopoldo Lopezkundaklama, terörizm ve adam öldürme suçlamalarıyla tutuklanmıştı.
 • 21 Şubat, Kiev'deki Özgürlük Meydanı'nda polisle göstericiler arasındaki çatışmalar sırasında yaşamını yitiren bir göstericinin tabutu omuzlar üzerinde taşınıyor.
  21 Şubat, Kiev'deki Özgürlük Meydanı'nda polisle göstericiler arasındaki çatışmalar sırasında yaşamını yitiren bir göstericinin tabutu omuzlar üzerinde taşınıyor.
 • Halep'te kaldırıma oturmuş bu adam, az önce enkazın altından çıkarılan bebeğe, adeta bir mucizeye bakar gibi bakıyor.
  Halep'te kaldırıma oturmuş bu adam, az önce enkazın altından çıkarılan bebeğe, adeta bir mucizeye bakar gibi bakıyor.
 • Kiev'de göstericilerle Viktor Yanukoviç arasında anlaşmaya varışmasına rağmen protestolar sona ermedi.
  Kiev'de göstericilerle Viktor Yanukoviç arasında anlaşmaya varışmasına rağmen protestolar sona ermedi.
 • Mayıs ayında Tayland'da ordu hükümeti devirdi.
  Mayıs ayında Tayland'da ordu hükümeti devirdi.
 • Brezilya, hazirandaki Dünya Kupası öncesinde Rio de Janeiro'nun kenar mahallelerine polis ekiplerini konuşlandırarak suç oranını düşürmeye çalışmıştı.
  Brezilya, hazirandaki Dünya Kupası öncesinde Rio de Janeiro'nun kenar mahallelerine polis ekiplerini konuşlandırarak suç oranını düşürmeye çalışmıştı.
 • Mart ayında Amazon ormanlarında daha önce dış dünyayla hiç iletişim kurmamış bir kabile bulundu. Yerliler, kendilerini görüntüleyenlere mızraklarını doğrultup saldırıya hazır halde bekliyorlardı.
  Mart ayında Amazon ormanlarında daha önce dış dünyayla hiç iletişim kurmamış bir kabile bulundu. Yerliler, kendilerini görüntüleyenlere mızraklarını doğrultup saldırıya hazır halde bekliyorlardı.
 • Rusya'nın Stavropol kentinin güneyinde, arazı eğitimi alan bir askeri okul öğrencisi elinde iki tüfekle görüntülendi.
  Rusya'nın Stavropol kentinin güneyinde, arazı eğitimi alan bir askeri okul öğrencisi elinde iki tüfekle görüntülendi.
 • 11 Nisan, Brezilya polisi evsizler tarafından kullanılan ancak telekomünikasyon kurumuna ait olan binayı boşaltmak için biber gazı kullandı.
  11 Nisan, Brezilya polisi evsizler tarafından kullanılan ancak telekomünikasyon kurumuna ait olan binayı boşaltmak için biber gazı kullandı.
 • ABD'li çiftçi Cliven Bundy ile federal hükümet arasındaki anlaşmazlık yüzünden yüzlerce protestocu toplanınca, güvenlik günleri önlem aldı.
  ABD'li çiftçi Cliven Bundy ile federal hükümet arasındaki anlaşmazlık yüzünden yüzlerce protestocu toplanınca, güvenlik günleri önlem aldı.
 • 14 Nisan günü Nijerya'nın Abuja kentinde, günün yoğun saatinde patlayan bomba 71 kişinin ölümüne neden oldu.
  14 Nisan günü Nijerya'nın Abuja kentinde, günün yoğun saatinde patlayan bomba 71 kişinin ölümüne neden oldu.
 • Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlılarıyla Ukrayna askerleri arasındaki çatışmalar yıl boyunca sürdü.
  Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlılarıyla Ukrayna askerleri arasındaki çatışmalar yıl boyunca sürdü.
 • Ukrayna'da kamuoyu da ikiye bölündü. 28 Nisan'da Rusya yanlıları, Ukrayna yanlısı bir göstericiyi sokak ortasında döverken çekilmiş bir kare.
  Ukrayna'da kamuoyu da ikiye bölündü. 28 Nisan'da Rusya yanlıları, Ukrayna yanlısı bir göstericiyi sokak ortasında döverken çekilmiş bir kare.
 • Afganistan'da ilk kez demokratik seçimler yapıldı. Yol olmayan yerlere oy sandıkları eşek sırtında taşındı.
  Afganistan'da ilk kez demokratik seçimler yapıldı. Yol olmayan yerlere oy sandıkları eşek sırtında taşındı.
 • Dünya Kupası'nda Uruguaylı Luis Suarez, İtalyalı rakibi Giorgio Chiellini'nin omzunu ısırdı. Suarez bu hareketinin ardından FIFA 9 milli maça çıkmama cezası verdi.
  Dünya Kupası'nda Uruguaylı Luis Suarez, İtalyalı rakibi Giorgio Chiellini'nin omzunu ısırdı. Suarez bu hareketinin ardından FIFA 9 milli maça çıkmama cezası verdi.
 • 8 Temmuz'da İsrail gazze'ye yönelik operasyon başlattı. Yedi hafta süren operasyon sonucunda, çoğu Filistinli 2.200 kişi öldü.
  8 Temmuz'da İsrail gazze'ye yönelik operasyon başlattı. Yedi hafta süren operasyon sonucunda, çoğu Filistinli 2.200 kişi öldü.
 • İsrailliler Gazze operasyonunu, Gazze'yi gören yüksek tepelerden böyle izledi.
  İsrailliler Gazze operasyonunu, Gazze'yi gören yüksek tepelerden böyle izledi.
 • Operasyonda 2.000'den fazla Filistinli öldü. Bu çocuk da kaybettiği babasının cenazesinde gözyaşı döken Gazzeli bir çocuk.
  Operasyonda 2.000'den fazla Filistinli öldü. Bu çocuk da kaybettiği babasının cenazesinde gözyaşı döken Gazzeli bir çocuk.
 • 17 Temmuz günü Malezya Havayolları'nın MH 17 sefer sayılı uçağı, Ukrayna hava sahası üzerindeyken düştü. Birçok kişi uçağın Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından yerden ateşlenen bir füzeyle vurulduğunu düşünüyor.
  17 Temmuz günü Malezya Havayolları'nın MH 17 sefer sayılı uçağı, Ukrayna hava sahası üzerindeyken düştü. Birçok kişi uçağın Rusya yanlısı ayrılıkçılar tarafından yerden ateşlenen bir füzeyle vurulduğunu düşünüyor.
 • IŞİD vahşetinden kaçan Ezidiler, Sincar Dağı'nı aşarak canlarını kurtarmaya çalıştı.
  IŞİD vahşetinden kaçan Ezidiler, Sincar Dağı'nı aşarak canlarını kurtarmaya çalıştı.
 • 3 Ağustos Gazze Şeridi'ndeki evlerine bomba düşen bu çocuk, o sırada evde bulunan dokuz yakınını kaybetti. 10 yaşında Mahmud ise enkazın altından böyle çıkarıldı.
  3 Ağustos Gazze Şeridi'ndeki evlerine bomba düşen bu çocuk, o sırada evde bulunan dokuz yakınını kaybetti. 10 yaşında Mahmud ise enkazın altından böyle çıkarıldı.
 • 9 Ağustos günü ABD'li polis Darren Wilson, Ferguson'da 18 yaşındaki Michael Brown'ı vurdu. Brown'ın 25 Ağustos'taki cenazesinde yakınları gözyaşı döktü. Sonraki aylarda Wilson hakkında soruşturmaya gerek görülmemesi, ABD'lileri sokağa döktü. Amerikal
  9 Ağustos günü ABD'li polis Darren Wilson, Ferguson'da 18 yaşındaki Michael Brown'ı vurdu. Brown'ın 25 Ağustos'taki cenazesinde yakınları gözyaşı döktü. Sonraki aylarda Wilson hakkında soruşturmaya gerek görülmemesi, ABD'lileri sokağa döktü. Amerikalılar, polisin siyahilere uyguladığı şiddete karşı çıkmak için gösteriler düzenledi.
 • Brown'ın öldürülmesinin ardından düzenlenen gösterilerden bir kare.
  Brown'ın öldürülmesinin ardından düzenlenen gösterilerden bir kare.
 • 5 yaşındaki gabrielle Walker da Michael Brown'ın öldürülmesini protesto edenlerden biriydi.
  5 yaşındaki gabrielle Walker da Michael Brown'ın öldürülmesini protesto edenlerden biriydi.
 • ABD'deki göllerdeki su seviyesi, tarihinin en düşük seviyesini gördü.
  ABD'deki göllerdeki su seviyesi, tarihinin en düşük seviyesini gördü.
 • Ferguson'daki gösterilerde polis biber gazı kullandı.
  Ferguson'daki gösterilerde polis biber gazı kullandı.
 • Endonezya'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Prabowo Subianto'nun kaybetmesi üzerine göstericiler sokaklara döküldü.
  Endonezya'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Prabowo Subianto'nun kaybetmesi üzerine göstericiler sokaklara döküldü.
 • Hamas, İsrail'e karşılık vermek için yeraltı tünelleri kullanıyor. Reuters muhabirlerinden biri de İzzeddin el Kassam Tugayları tarafından kullanılan tünele girmişti.
  Hamas, İsrail'e karşılık vermek için yeraltı tünelleri kullanıyor. Reuters muhabirlerinden biri de İzzeddin el Kassam Tugayları tarafından kullanılan tünele girmişti.
 • Aralık 2013'te baş gösteren Ebola, Batı Afrika'da binlerce insanın canını aldı.
  Aralık 2013'te baş gösteren Ebola, Batı Afrika'da binlerce insanın canını aldı.
 • Ebola yüzünden başlatılan karantina uygulaması Liberya'da pek de iyi gitmedi.
  Ebola yüzünden başlatılan karantina uygulaması Liberya'da pek de iyi gitmedi.
 • Malezya Havayolları'nın MH 370 sefer sayılı uçağı 8 Mart günü radardan kayboldu. Uçağın akıbeti hala belirlenemedi. 26 Ağustos'ta çekilen bu fotoğrafta, nişanlısı uçakta olan bir erkek görülüyor. Bu boş evi nişanlısıyla birlikte dekore etmeyi düşünüy
  Malezya Havayolları'nın MH 370 sefer sayılı uçağı 8 Mart günü radardan kayboldu. Uçağın akıbeti hala belirlenemedi. 26 Ağustos'ta çekilen bu fotoğrafta, nişanlısı uçakta olan bir erkek görülüyor. Bu boş evi nişanlısıyla birlikte dekore etmeyi düşünüyorlardı.
 • 26 Ağustos'ta Mısır'ın arabuluculuğuyla İsrail ile Hamas arasında ateşkes ilan edildi. Filistinli çocukların ellerinde silahlarla "zafer" dedikleri bu gelişmeyi kutlarken çekilmiş fotoğrafları yer aldı.
  26 Ağustos'ta Mısır'ın arabuluculuğuyla İsrail ile Hamas arasında ateşkes ilan edildi. Filistinli çocukların ellerinde silahlarla "zafer" dedikleri bu gelişmeyi kutlarken çekilmiş fotoğrafları yer aldı.
 • IŞİD Musul'u ele geçirdi. Peşmerge ise IŞDİ'e karşı savaşmaya başladı.
  IŞİD Musul'u ele geçirdi. Peşmerge ise IŞDİ'e karşı savaşmaya başladı.
 • 19 Eylül günü bir kişi güvenlik engelini aşarak Beyaz Saray'a girdi.
  19 Eylül günü bir kişi güvenlik engelini aşarak Beyaz Saray'a girdi.
 • Binlerce Suriyeli Kürt, IŞİD'in vahşetinden kaçarak Türkiye'ye sığındı. Kimi zaman kaçarken arkalarında bir beşik bile bıraktıkları oldu.
  Binlerce Suriyeli Kürt, IŞİD'in vahşetinden kaçarak Türkiye'ye sığındı. Kimi zaman kaçarken arkalarında bir beşik bile bıraktıkları oldu.
 • Eylül ayında Hong Kong'lu gençler, Çin'in müdahaleci tavrına karşı ayaklandı. Elinde şemsiyeyle biber gazına karşı koymaya çalışan bu genç, eylemlerin simgesi oldu.
  Eylül ayında Hong Kong'lu gençler, Çin'in müdahaleci tavrına karşı ayaklandı. Elinde şemsiyeyle biber gazına karşı koymaya çalışan bu genç, eylemlerin simgesi oldu.
 • Ferguson'daki protestolar haftalarca sürdü.
  Ferguson'daki protestolar haftalarca sürdü.
 • 5 Ekim'de Liberya'da çekilen bu karede Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünden bir doktor, kucağında Ebola taşıdığı düşünülen bir çocukla görülüyor.
  5 Ekim'de Liberya'da çekilen bu karede Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünden bir doktor, kucağında Ebola taşıdığı düşünülen bir çocukla görülüyor.
 • Afrikalı mülteciler Fas sınırındaki tel örgüleri atlayıp İspanya toprağı olan Melilla'ya geçmeye çalışırken görüntülendi.
  Afrikalı mülteciler Fas sınırındaki tel örgüleri atlayıp İspanya toprağı olan Melilla'ya geçmeye çalışırken görüntülendi.
 • Yahudi bir kadınla Müslüman bir kadın birbirlerine el hareketi yapıyor.
  Yahudi bir kadınla Müslüman bir kadın birbirlerine el hareketi yapıyor.
 • Liberya'da bir kadın, Ebola yüzünden kaybettiği ve yakılmaya götürülen kardeşinin ardından ağlıyor.
  Liberya'da bir kadın, Ebola yüzünden kaybettiği ve yakılmaya götürülen kardeşinin ardından ağlıyor.
 • 20 Ekim günü Kobani üzerine düzen bir bomba.
  20 Ekim günü Kobani üzerine düzen bir bomba.
 • Yeni Delhi'deki Hindu dini ayininden bir kare.
  Yeni Delhi'deki Hindu dini ayininden bir kare.
 • Avrupa Uzay Ajansı'nın Rosetta uzay aracı, 67P isimli kuyrukluyıldızdan görüntüler geçti. Bu da ilk renkli görüntü oldu.
  Avrupa Uzay Ajansı'nın Rosetta uzay aracı, 67P isimli kuyrukluyıldızdan görüntüler geçti. Bu da ilk renkli görüntü oldu.
 • Büyük Jüri'nin, Michael Brown'ı öldüren polis memuru Darren Wilson'ın yargılanmasına gerek olmadığı şeklinde karar vermesi üzerine sokaklara dökülen halk, etraftaki binaları tahrip etti. Karardan bir gün sonra, 25 Kasım günü 25 bina ateşe verilmişti.
  Büyük Jüri'nin, Michael Brown'ı öldüren polis memuru Darren Wilson'ın yargılanmasına gerek olmadığı şeklinde karar vermesi üzerine sokaklara dökülen halk, etraftaki binaları tahrip etti. Karardan bir gün sonra, 25 Kasım günü 25 bina ateşe verilmişti.
 • Ferguson protestoları sırasında bir polisin 12 yaşındaki Devonte Hart'a sarıldığı bu fotoğraf sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.
  Ferguson protestoları sırasında bir polisin 12 yaşındaki Devonte Hart'a sarıldığı bu fotoğraf sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.