Bu Filmler Çılgınlık Yarattı

Ortalama: 2.6 (9 votes)

MİLYONLARI BAŞTAN ÇIKARDILAR
Son bir buçuk yıldır hem okurların hem de sinemaseverlerin gündemini meşgul eden

bir konu var: Tüm dünyada milyonlar satan ve yazarı E.L. James'e hem servet hem

şöhret kazandıran Grinin Elli Tonu adlı kitaptan uyarlanan aynı adlı film.

Film daha gösterime girmeden ara ara ortaya çıkan erotizm dozu yüksek

sahneleri ile konuşuldu. Grinin Elli Tonu, 2000'li yıllarda çekilen ve içerdiği erotizm nedeniyle çok tartışılan yapımlardan biri oldu. Biz de buradan yola çıkarak benzer özellikleriyle hem çok tartışılan hem de son 15 yıla damgasını vuran filmleri hatırlayalım istedik.

 • MİLYONLARI BAŞTAN ÇIKARDILAR
  MİLYONLARI BAŞTAN ÇIKARDILAR Son bir buçuk yıldır hem okurların hem de sinemaseverlerin gündemini meşgul eden bir konu var: Tüm dünyada milyonlar satan ve yazarı E.L. James'e hem servet hem şöhret kazandıran Grinin Elli Tonu adlı kitaptan uyarlanan aynı adlı film. Film daha gösterime girmeden ara ara ortaya çıkan erotizm dozu yüksek sahneleri ile konuşuldu. Grinin Elli Tonu, 2000'li yıllarda çekilen ve içerdiği erotizm nedeniyle çok tartışılan yapımlardan biri oldu. Biz de buradan yola çıkarak benzer özellikleriyle hem çok tartışılan hem de son 15 yıla damgasını vuran filmleri hatırlayalım istedik.
 • Grinin Elli Tonu'nun daha önce yayınlanmayan yeni bir fragmanı da gün ışığına çıktı.
  Grinin Elli Tonu'nun daha önce yayınlanmayan yeni bir fragmanı da gün ışığına çıktı.
 • Bu fragman öncekinden farklı olarak daha fazla erotik sahne içeriyor.
  Bu fragman öncekinden farklı olarak daha fazla erotik sahne içeriyor.
 • Yönetmenliğini Sam Taylor Johnson'ın yönettiği film Dakota Johnson ve Jamie Dornan gibi iki genç oyuncunun kariyeri için de bir dönüm noktası oldu.
  Yönetmenliğini Sam Taylor Johnson'ın yönettiği film Dakota Johnson ve Jamie Dornan gibi iki genç oyuncunun kariyeri için de bir dönüm noktası oldu.
 • Film genç bir muhabir olan Anastasie Steel ile milyarder işadamı Christian Grey'in tutkulu ilişkisini konu alıyor.
  Film genç bir muhabir olan Anastasie Steel ile milyarder işadamı Christian Grey'in tutkulu ilişkisini konu alıyor.
 • Anastasia, bir röportaj için gittiği Christian ile tanıştıktan sonra hayatı değişir.
  Anastasia, bir röportaj için gittiği Christian ile tanıştıktan sonra hayatı değişir.
 • İkili arasında cinselliğe dayanan tutkulu bir ilişki başlar.
  İkili arasında cinselliğe dayanan tutkulu bir ilişki başlar.
 • Filmdeki Christian Grey rolü için önce Charlie Hunnam seçilmişti.
  Filmdeki Christian Grey rolü için önce Charlie Hunnam seçilmişti.
 • Ancak sonra kitabın hayranlarının gösterdiği tepkilerin de etkisiyle bu rol Jamie Dornan'a verildi.
  Ancak sonra kitabın hayranlarının gösterdiği tepkilerin de etkisiyle bu rol Jamie Dornan'a verildi.
 • Grinin Elli Tonu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gösterime girecek. Bu kadar merak uyandıran filmin gişedeki başarısını ise zaman gösterecek.  Grinin Elli Tonu'ndan önce içerdiği yüksek erotizm dozuyla tartışılan ve 2000'li yıllara damga vuran filmler
  Grinin Elli Tonu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gösterime girecek. Bu kadar merak uyandıran filmin gişedeki başarısını ise zaman gösterecek. Grinin Elli Tonu'ndan önce içerdiği yüksek erotizm dozuyla tartışılan ve 2000'li yıllara damga vuran filmleri hatırlayalım şimdi de...
 • Bernardo Bertolucci'nin yönettiği The Dreamers (Düşler, Tutkular ve Suçlar) üç genç arasında yaşanan tutku ve cinsellik dolu ilişkiyi anlatıyor. Fransa'da geçen öykünün arka planında ise 1968 olayları var.
  Bernardo Bertolucci'nin yönettiği The Dreamers (Düşler, Tutkular ve Suçlar) üç genç arasında yaşanan tutku ve cinsellik dolu ilişkiyi anlatıyor. Fransa'da geçen öykünün arka planında ise 1968 olayları var.
 • Lust Caution (Dikkat Şehvet) ise 2007 yılında kelikenin tam anlamıyla yeri yerinden oynatmıştı. Ang Lee'nin yönetmenliğini yaptığı filmin fonunda İkinci Dünya Savaşı var. Şanghay'da geçen öykü bir işadamı ile aslında onu öldürmek isteyen bir çetenin
  Lust Caution (Dikkat Şehvet) ise 2007 yılında kelikenin tam anlamıyla yeri yerinden oynatmıştı. Ang Lee'nin yönetmenliğini yaptığı filmin fonunda İkinci Dünya Savaşı var. Şanghay'da geçen öykü bir işadamı ile aslında onu öldürmek isteyen bir çetenin üyesi olan genç bir kadın arasındaki tutku dozu yüksek ilişkiye odaklanıyor. Bazı sevişme sahneleri yüzünden 18 yaş sınırı getirer film birçok ülkede de yasaklanmıştı. Hatta Uzakdoğu ülkelerinde uzmanlar filmdeki sevişme pozisyonlarının evde denenmemesi gerektiğini belirten açıklamalar da yapmıştı.

Diğer