Bu Filmler Çılgınlık Yarattı

Ortalama: 2.6 (9 votes)

MİLYONLARI BAŞTAN ÇIKARDILAR
Son bir buçuk yıldır hem okurların hem de sinemaseverlerin gündemini meşgul eden

bir konu var: Tüm dünyada milyonlar satan ve yazarı E.L. James'e hem servet hem

şöhret kazandıran Grinin Elli Tonu adlı kitaptan uyarlanan aynı adlı film.

Film daha gösterime girmeden ara ara ortaya çıkan erotizm dozu yüksek

sahneleri ile konuşuldu. Grinin Elli Tonu, 2000'li yıllarda çekilen ve içerdiği erotizm nedeniyle çok tartışılan yapımlardan biri oldu. Biz de buradan yola çıkarak benzer özellikleriyle hem çok tartışılan hem de son 15 yıla damgasını vuran filmleri hatırlayalım istedik.

 • MİLYONLARI BAŞTAN ÇIKARDILAR
  MİLYONLARI BAŞTAN ÇIKARDILAR Son bir buçuk yıldır hem okurların hem de sinemaseverlerin gündemini meşgul eden bir konu var: Tüm dünyada milyonlar satan ve yazarı E.L. James'e hem servet hem şöhret kazandıran Grinin Elli Tonu adlı kitaptan uyarlanan aynı adlı film. Film daha gösterime girmeden ara ara ortaya çıkan erotizm dozu yüksek sahneleri ile konuşuldu. Grinin Elli Tonu, 2000'li yıllarda çekilen ve içerdiği erotizm nedeniyle çok tartışılan yapımlardan biri oldu. Biz de buradan yola çıkarak benzer özellikleriyle hem çok tartışılan hem de son 15 yıla damgasını vuran filmleri hatırlayalım istedik.
 • Grinin Elli Tonu'nun daha önce yayınlanmayan yeni bir fragmanı da gün ışığına çıktı.
  Grinin Elli Tonu'nun daha önce yayınlanmayan yeni bir fragmanı da gün ışığına çıktı.
 • Bu fragman öncekinden farklı olarak daha fazla erotik sahne içeriyor.
  Bu fragman öncekinden farklı olarak daha fazla erotik sahne içeriyor.
 • Yönetmenliğini Sam Taylor Johnson'ın yönettiği film Dakota Johnson ve Jamie Dornan gibi iki genç oyuncunun kariyeri için de bir dönüm noktası oldu.
  Yönetmenliğini Sam Taylor Johnson'ın yönettiği film Dakota Johnson ve Jamie Dornan gibi iki genç oyuncunun kariyeri için de bir dönüm noktası oldu.
 • Film genç bir muhabir olan Anastasie Steel ile milyarder işadamı Christian Grey'in tutkulu ilişkisini konu alıyor.
  Film genç bir muhabir olan Anastasie Steel ile milyarder işadamı Christian Grey'in tutkulu ilişkisini konu alıyor.
 • Anastasia, bir röportaj için gittiği Christian ile tanıştıktan sonra hayatı değişir.
  Anastasia, bir röportaj için gittiği Christian ile tanıştıktan sonra hayatı değişir.
 • İkili arasında cinselliğe dayanan tutkulu bir ilişki başlar.
  İkili arasında cinselliğe dayanan tutkulu bir ilişki başlar.
 • Filmdeki Christian Grey rolü için önce Charlie Hunnam seçilmişti.
  Filmdeki Christian Grey rolü için önce Charlie Hunnam seçilmişti.
 • Ancak sonra kitabın hayranlarının gösterdiği tepkilerin de etkisiyle bu rol Jamie Dornan'a verildi.
  Ancak sonra kitabın hayranlarının gösterdiği tepkilerin de etkisiyle bu rol Jamie Dornan'a verildi.
 • Grinin Elli Tonu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gösterime girecek. Bu kadar merak uyandıran filmin gişedeki başarısını ise zaman gösterecek.  Grinin Elli Tonu'ndan önce içerdiği yüksek erotizm dozuyla tartışılan ve 2000'li yıllara damga vuran filmler
  Grinin Elli Tonu, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde gösterime girecek. Bu kadar merak uyandıran filmin gişedeki başarısını ise zaman gösterecek. Grinin Elli Tonu'ndan önce içerdiği yüksek erotizm dozuyla tartışılan ve 2000'li yıllara damga vuran filmleri hatırlayalım şimdi de...
 • Bernardo Bertolucci'nin yönettiği The Dreamers (Düşler, Tutkular ve Suçlar) üç genç arasında yaşanan tutku ve cinsellik dolu ilişkiyi anlatıyor. Fransa'da geçen öykünün arka planında ise 1968 olayları var.
  Bernardo Bertolucci'nin yönettiği The Dreamers (Düşler, Tutkular ve Suçlar) üç genç arasında yaşanan tutku ve cinsellik dolu ilişkiyi anlatıyor. Fransa'da geçen öykünün arka planında ise 1968 olayları var.
 • Lust Caution (Dikkat Şehvet) ise 2007 yılında kelikenin tam anlamıyla yeri yerinden oynatmıştı. Ang Lee'nin yönetmenliğini yaptığı filmin fonunda İkinci Dünya Savaşı var. Şanghay'da geçen öykü bir işadamı ile aslında onu öldürmek isteyen bir çetenin
  Lust Caution (Dikkat Şehvet) ise 2007 yılında kelikenin tam anlamıyla yeri yerinden oynatmıştı. Ang Lee'nin yönetmenliğini yaptığı filmin fonunda İkinci Dünya Savaşı var. Şanghay'da geçen öykü bir işadamı ile aslında onu öldürmek isteyen bir çetenin üyesi olan genç bir kadın arasındaki tutku dozu yüksek ilişkiye odaklanıyor. Bazı sevişme sahneleri yüzünden 18 yaş sınırı getirer film birçok ülkede de yasaklanmıştı. Hatta Uzakdoğu ülkelerinde uzmanlar filmdeki sevişme pozisyonlarının evde denenmemesi gerektiğini belirten açıklamalar da yapmıştı.
 • İspanyol yönetmen Julio Medem'in imzasını taşıyan Seks ve Lucia (Sex and Lucia) eski ilişkilerinin karanlık noktalarını sorgulamak için uzak bir adaya seyahate giden bir kadının öyküsünü anlatıyor. Paz Vega'nın güzelliğinin filme damga vurduğunu da h
  İspanyol yönetmen Julio Medem'in imzasını taşıyan Seks ve Lucia (Sex and Lucia) eski ilişkilerinin karanlık noktalarını sorgulamak için uzak bir adaya seyahate giden bir kadının öyküsünü anlatıyor. Paz Vega'nın güzelliğinin filme damga vurduğunu da hatırlatalım.
 • İlki 1990'lara damgasını vuran Temel İçgüdü'nün ikincisi 2006'da çekildi. Bu kez Michael Caton Jones'un yönettiği film Sharon Stone'un orta yaş seksapeli ile çok konuşuldu.
  İlki 1990'lara damgasını vuran Temel İçgüdü'nün ikincisi 2006'da çekildi. Bu kez Michael Caton Jones'un yönettiği film Sharon Stone'un orta yaş seksapeli ile çok konuşuldu.
 • 2000'lerin en çok tartışılan filmlerinden biri de Mahremiyet (Intimacy) oldu. Hanif Kureishi'nin öykülerinden Patrice Chereau'nun sinemaya aktardığı film, birbirlerini çok tanımayan, sadece çarşamba günleri sevişmek için buluşan ama sonra birbirlerin
  2000'lerin en çok tartışılan filmlerinden biri de Mahremiyet (Intimacy) oldu. Hanif Kureishi'nin öykülerinden Patrice Chereau'nun sinemaya aktardığı film, birbirlerini çok tanımayan, sadece çarşamba günleri sevişmek için buluşan ama sonra birbirlerine aşık olan bir kadınla bir adamın öyküsünü anlatıyor.
 • Gaspar Noe'nin yönettiği Dönüş Yok (Irreversible) vahşi tecavüz sahnesi ve çekim tekniğiyle çok konuşulmuştu.
  Gaspar Noe'nin yönettiği Dönüş Yok (Irreversible) vahşi tecavüz sahnesi ve çekim tekniğiyle çok konuşulmuştu.
 • Lars von Trier'nin yönettiği Nymphomaniac daha çekimleri başladığı sırada olay yarattı. İki versiyon çekildiği birinde gerçek sevişme sahneleri yer aldığı günlerce haber oldu.
  Lars von Trier'nin yönettiği Nymphomaniac daha çekimleri başladığı sırada olay yarattı. İki versiyon çekildiği birinde gerçek sevişme sahneleri yer aldığı günlerce haber oldu.
 • Mavi En Sıcak Renktir (Blue Is The Warmest Color) 2013 yılının en tartışmalı filmiydi. Abdellatif Kechiche'in yönettiği film Julie Maroh'un grafik romanından uyarlandı. İki genç kadın arasındaki tutkulu aşkı anlatan film aynı yıl Cannes'da büyük ödül
  Mavi En Sıcak Renktir (Blue Is The Warmest Color) 2013 yılının en tartışmalı filmiydi. Abdellatif Kechiche'in yönettiği film Julie Maroh'un grafik romanından uyarlandı. İki genç kadın arasındaki tutkulu aşkı anlatan film aynı yıl Cannes'da büyük ödül kazandı.
 • Bir başka Lars von Trier filmi olan Antichrist (Deccal) hem konusu hem de içerdiği sahnelerle uzun uzun konuşuldu.
  Bir başka Lars von Trier filmi olan Antichrist (Deccal) hem konusu hem de içerdiği sahnelerle uzun uzun konuşuldu.
 • Ang Lee'nin bir başka konuşulan filmi Brokeback Dağı (Brokeback Mountain) oldu. E. Annie Proulx'un romanından uyarlanan film iki kovboyun aşkını anlatıyordu.
  Ang Lee'nin bir başka konuşulan filmi Brokeback Dağı (Brokeback Mountain) oldu. E. Annie Proulx'un romanından uyarlanan film iki kovboyun aşkını anlatıyordu.

Diğer