Avrupanın En Seksi Gazetecisi Fani

Henüz Oy Verilmedi

Gel Burcu, birlikte program yapalım
Aslı BARIŞ

İki yıl üst üste ‘Avrupa’nın en seksi gazetecisi’ seçilen 34 yaşındaki Hırvat Fani Stipkovic, ‘Burcu Esmersoy’un hakkını yedi’ iddialarına cevap verdi: “Rakipsizim, Burcu’yu da tanımam. Ama isterse birlikte çalışabiliriz.“

 • Fani Stipkovic
  Gel Burcu, birlikte program yapalım Aslı BARIŞ İki yıl üst üste ‘Avrupa’nın en seksi gazetecisi’ seçilen 34 yaşındaki Hırvat Fani Stipkovic, ‘Burcu Esmersoy’un hakkını yedi’ iddialarına cevap verdi: “Rakipsizim, Burcu’yu da tanımam. Ama isterse birlikte çalışabiliriz.“
 • Fani Stipkovic
  Siyaset bilimi okudunuz, sonra modellik yaptınız. Sonunda gazetecilikte karar kıldınız. Amaç hep bu muydu yoksa tesadüfen mi bu mesleği seçtiniz? - Mankenlik çok zevkliydi ama bu işin son kullanma tarihi var. Modellik sayesinde televizyon sektörüyle tanıştım.Ailem dişçi olmamı istiyordu ama ben her zaman oyunculuk, yazarlık ya da televizyonculuğu kendime yakın buluyordum. İstediğimi de yaptım.
 • Fani Stipkovic
  Güzelliğinizin kariyerinizde önemli bir etkisi olduğunu düşünüyor musunuz? - Genel anlamda evet ama gazetecilik açısından hayır. Hatta görünümüm yüzünden çoğu zaman önyargıyla karşılandım. Halbuki boş değilim, geçen yıl televizyonculuk konusunda mastırımı da yaptım. Ama güzel bir insanım, şık görünmeyi de seviyorum, ne yapabilirim?
 • Fani Stipkovic
  Kobe Bryant’ tan Nadal’a birçok yıldızla söyleşi yaptınız. Sizi en çok kimler etkiledi? - Ağır siklet şampiyonu Wladimir Klitschko. Kendinden çok emindi, üstelik şaka da kaldırıyordu. Şaka kaldırmasını bilen insan, zeki insandır. Kaka tevazuu ve içtenliğiyle etkileyiciydi. Rafael Nadal da... Roger Federer çok rahat ve komikti. Onunla konuşmaktan çok keyif aldım.
 • Fani Stipkovic
  Ronaldo’yla röportajınızdan sonra ilişkiye başladığınız söylendi. Dedikoduların aslı astarı var mı? - Eğer kariyerimi dedikodular üzerine kuran bir kız olsaydım, kendimden utanırdım. Çok dindar bir ailede yetiştim, sonunda ciddi bir ilişki olmayacaksa flört etmekten de hoşlanmam. Cristiano’yla söyleşim son derece profesyoneldi. Yani dedikodular boş yere üretildi. İş olarak favori röportajımdır. Çünkü onun kadar karizmatik bir insan yok dünyada. Cristiano işine tutkuyla bağlı, bu onu futbolun en iyisi yapıyor.
 • Fani Stipkovic
  Size göre en büyük rakibiniz kim? - Rekabeti çok severim. Ama Avrupa’da kimseyi rakip görüyorum. Çünkü bu işi benim gibi yapan yok. Yaptığım röportajlarım ‘Amerikanvari.’ Eğlenceli ama aynı zamanda ciddi. Çok çalışırsanız, kendinize güvenirseniz böyle rakibiniz olmaz işte.
 • Fani Stipkovic
  Slaven Bilic’in büyük hayranıyım Türkiye’de Burcu Esmersoy ‘en seksi’ seçilmedi diye küçük çapta hüsran yaşandı. Takip ediyor musunuz kendisini? - Hiç duymadım. Ama siz bahsedince internetten bir baktım. Gerçekten güzelmiş, beğendim. Başarılı işleri olabilir. Birlikte bir program da yapabiliriz. Çünkü Türkiye’yle ilgili her türlü televizyon programı iş yapıyor son dönemde. Ülkem Hırvatistan’da herkes ‘Binbir Gece’, ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Ezel’ ve ‘Sıla’ hastası. Bergüzar Korel ve Halit Ergenç, Angelina Jolie ve Brad Pitt’den daha ünlü orada. Kızlar Burak Özçivit’e de çıldırıyor.
 • Fani Stipkovic
  Siz? - Türkiye’den hayranlık duyduğum birini söylememi istiyorsanız, daha ziyade Şarık Tara derim. Bir arkadaşım vasıtasıyla hayatını inceleme şansım oldu. Çocuklar için Avrupa’da düzenlenen en büyük amatör lig olan ‘Gençlik Olimpiyatları’nı düzenliyor. Ülkemde birçok çocuğa yardım etti, bu yüzden çok seviliyor. Yakından tanıdığınız bir isim olan Slaven Bilic’in de büyük hayranıyım. Harika bir insan, karakteri de kariyeri de çok başarılı.
 • Fani Stipkovic
  Arda Turan’la röportaj için Türkçe öğrenebilirim Madrid’de yaşıyorsunuz. Arda Turan hakkında ne düşünüyorsunuz? - Madrid’de çok seviliyor ve inanılmaz saygı görüyor. Atletico’daki performansı muhteşem. Oyun tarzını çok beğeniyorum. Gerçekten çok tutkulu ve sahada kendi karakterini ortaya koyuyor. En sevdiğim oyunculardan biri, onunla röportaj yapmayı çok istiyorum. Hatta Türkçe öğrenerek söyleşimiz sırasında işleri daha ilginç bir hale getirmek isterim.
 • Fani Stipkovic
  Burcu mu, Fani mi? ** İkisi de işe modellikle başladı. Stipkovic mayo modelliği yaparken, Esmersoy 1997’de Miss Turkey’ye katıldı, dördüncü oldu. ** Kariyerinde patlamayı spor muhabiri olarak yaptılar. Fani Miravision TV ve RTL rvatska’da, Burcu ise NTV ve CNN Türk’te çalıştı. ** Esmersoy 38, Stipkovic 34 yaşında. ** Stipkovic’in adı Ronaldo’yla aşk dedikodularına karıştı. Esmersoy Arda Turan’la anıldı. İkisi de ilişkiyi reddetti.
 • Fani Stipkovic
  Mediaset Italia tarafından ikinci kez ‘Avrupa’nın en seksi gazetecisi’ seçilen Fani, güzelliğin bir gazetecinin kariyerine katkı sağlamadığını söylüyor: “Sonuca sevindim. Hiçbir kadın böyle iltifata karşı tepkisiz kalamaz. Ama görününmüm yüzünden hep önyargıyla karşılandım.”
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic
 • Fani Stipkovic

Diğer