Arzu Film Arşivinden Türk Sineması

Ortalama: 1 (1 oy)

NE FİLMLERDİ ONLAR!
Türk sinemasının efsane yönetmenlerinden Ertem Eğilmez'in kurduğu Arzu Film, 1964 yılından bu yana Yeşilçam'a damgasını vurdu. İlk dönemlerinde popüler aşk filmlerine imza atan Arzu Film, 1970'lerden itibaren de aradan geçen bunca zamana rağmen hala milyonlarca kişi tarafından izlenen güldürü unsurları ağırlıklı aile filmleri ile ön plana çıktı. Hababam Sınıfı serisi başta olmak üzere birçok filmde Arzu Film imzası var. Bu efsane şirketin Intagram hesabı da bir anlamda sosyal medyada Türk sineması arşivi olma özelliğini taşıyor. Sayfada o döneme göndermeler yapan notlarda birlikte paylaşılan fotoğraflar, eşsiz bir Türk sineması arşivi niteliğinde. İşte Arzu Film arşivinden seçilen o unutulmaz fotoğraflar.

 • NE FİLMLERDİ ONLAR!
  NE FİLMLERDİ ONLAR! Türk sinemasının efsane yönetmenlerinden Ertem Eğilmez'in kurduğu Arzu Film, 1964 yılından bu yana Yeşilçam'a damgasını vurdu. İlk dönemlerinde popüler aşk filmlerine imza atan Arzu Film, 1970'lerden itibaren de aradan geçen bunca zamana rağmen hala milyonlarca kişi tarafından izlenen güldürü unsurları ağırlıklı aile filmleri ile ön plana çıktı. Hababam Sınıfı serisi başta olmak üzere birçok filmde Arzu Film imzası var. Bu efsane şirketin Intagram hesabı da bir anlamda sosyal medyada Türk sineması arşivi olma özelliğini taşıyor. Sayfada o döneme göndermeler yapan notlarda birlikte paylaşılan fotoğraflar, eşsiz bir Türk sineması arşivi niteliğinde. İşte Arzu Film arşivinden seçilen o unutulmaz fotoğraflar.
 • Bizim Aile!..Biraz ışık problemi olan bir fotoğraf ama olsun en azından bilinen bir kare değil..Şimdilik!.
  Bizim Aile!..Biraz ışık problemi olan bir fotoğraf ama olsun en azından bilinen bir kare değil..Şimdilik!.
 • Hadi bugünü bize ait olmayan ama hepimizin filmlerine ayıralım!..Yönetmenlikleri sevgili Zeki Alasya ağabeyimize ait başrollerini Metin Akpınar usta ile paylaştıkları sayısız güzel filmden bir kaçı bunlar elbette!.. Oyunculuğu ve el attığı her alanda
  Hadi bugünü bize ait olmayan ama hepimizin filmlerine ayıralım!..Yönetmenlikleri sevgili Zeki Alasya ağabeyimize ait başrollerini Metin Akpınar usta ile paylaştıkları sayısız güzel filmden bir kaçı bunlar elbette!.. Oyunculuğu ve el attığı her alanda ki başarısı yanında yönetmenlik ve senaryo çalışmaları ile de takdire şayan sanatçı kişiliğe sahip Zeki Alasya ustamızın en sevdiğiniz filmleri hangileri acaba?..Bizlerle paylaşırsanız çok seviniriz!.. Güzel akşamlar herkese!
 • "Selvi Boylum Al Yazmalım" 1977. Arzu Film'e ait değil ama bizim filmimiz! Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un 1970 yılında yazdığı aynı adlı romanından bir Ali Özgentürk senaryosu!..
  "Selvi Boylum Al Yazmalım" 1977. Arzu Film'e ait değil ama bizim filmimiz! Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un 1970 yılında yazdığı aynı adlı romanından bir Ali Özgentürk senaryosu!..
 • Çıkarın kağıtları, yazılı yapacağım!.. "Hababam Sınıfı Uyanıyor"oynuyormuş!. Teşekkürler!.. Güzel seyirler
  Çıkarın kağıtları, yazılı yapacağım!.. "Hababam Sınıfı Uyanıyor"oynuyormuş!. Teşekkürler!.. Güzel seyirler
 • ""Süt Kardeşler" yayınlanmış galiba?.. Övgü dolu güzel sözleriniz için teşekkürler!.
  ""Süt Kardeşler" yayınlanmış galiba?.. Övgü dolu güzel sözleriniz için teşekkürler!.
 • Hepsi film, bunlar gerçek!
  Hepsi film, bunlar gerçek!
 • Oya Alasya-Meral Zeren-Perran Kutman."Köyden İndim Şehire"
  Oya Alasya-Meral Zeren-Perran Kutman."Köyden İndim Şehire"
 • Umabilir miyim?.
  Umabilir miyim?.
 • "Nooluyo ya?..Son yarım saat de sayısız takipçi eklemesi oluyor!..Bunun sebebini bilen var mı arkadaşlar?
  "Nooluyo ya?..Son yarım saat de sayısız takipçi eklemesi oluyor!..Bunun sebebini bilen var mı arkadaşlar?
 • Aaa! Ne çıktı. Orjinali bu!..Büyüt büyüt bozulmuyor valla görüntü kalitesi. Bugün vizyonda olsa giden olur mu acaba?
  Aaa! Ne çıktı. Orjinali bu!..Büyüt büyüt bozulmuyor valla görüntü kalitesi. Bugün vizyonda olsa giden olur mu acaba?
 • "Bizim Aile" Sait Halim Paşa yalısı..Doğum günü sahnesi!..Saim Alpago-Itır Esen
  "Bizim Aile" Sait Halim Paşa yalısı..Doğum günü sahnesi!..Saim Alpago-Itır Esen

Diğer