2014 Yılını Unutulmaz Kılacak 54 Sebep

Henüz Oy Verilmedi

BU SENE BURADA BİTMEZ!
365 gün, 8 bin 766 saat, 525 bin 960 dakika... Her anını dolu dolu yaşadığımız koca bir sene. Peki gelecekte onu nasıl hatırlayacağız? Neler silinip, neler aklımızda kalacak? Hürriyet Pazar, konusunda uzman kişileri, editörlerini, interneti ve hatta Instagram’ı seferber etti, yıllar sonra bile ‘2014’ dendiğinde akla gelecek, insan, eser ve olayları derledi. İşte gastronomiden televizyona, dizilerden modaya, konserlerden kitaplara bitmekte olan yılın en iyileri...

 • YILIN ŞARKISI 3 NUMARA:İLAHİ ADALET - DEMET AKALIN
  YILIN ŞARKISI 3 NUMARA:İLAHİ ADALET - DEMET AKALIN Suat Ateşdağlı: “Akalın belki şaşırtmıyor ama parça kulüpte her çaldığında müşteriler eller havada coşuyor. Bu kabul edilmesi gereken bir başarıdır.”
 • YILIN RESTORANI 1 NUMARA:LE PETITE MAISON, NİŞANTAŞI
  YILIN RESTORANI 1 NUMARA:LE PETITE MAISON, NİŞANTAŞI SEÇENLER: - Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök - Gurme yazarı Mehmet Yaşin - Kent yazarı Onur Baştürk - Kent yazarı Ali Tufan Koç - Kent yazarı Çağdaş Ertuna - Yemek yazarı Hülya Ekşigil - Yemek yazarı Deniz Alphan - İstanbul Life Genel Yayın Yönetmeni Senem Bal Ay Nice, Londra, Dubai derken İstanbul’a da gelmesi sevindirdi. Maçka’daki restoran yemeklerinin lezzetiyle 2014’te açılan diğer restoranların arasından hemen sıyrıldı ve öne çıktı. Özkök’e göre, sezonun en kuvvetli mutfağına sahip. Senem Bal Ay ise barından da çok şahane kokteyller çıktığını, arka bahçesindeki kışlık şöminesinin çok şık olduğunu hatırlatıyor.
 • YILIN RESTORANI 2 NUMARA:YENİ LOKANTA, BEYOĞLU
  YILIN RESTORANI 2 NUMARA:YENİ LOKANTA, BEYOĞLU “Sırf ekşi mayalı ekmekle servis ettiği nefis isli tereyağını bile birçok afili yemeğe tercih ederim” diyor Hülya Ekşigil. Haksız sayılmaz. Hâlâ rezervasyonsuz yer bulmak çok zor. Onur Baştürk’e göre daima yemeğiyle ön plana çıkan bir yer olduğu için jürinin değişmeyen favorisi.
 • YILIN RESTORANI 3 NUMARA: FENIX, ETİLER & RISTORANTE ITALIA DI MASSIMO BOTTURA, ZORLU
  YILIN RESTORANI 3 NUMARA: FENIX, ETİLER & RISTORANTE ITALIA DI MASSIMO BOTTURA, ZORLU Üçüncülüğü yılın iki iddialı restoranı paylaştı. Fenix, yemekleri eleştirilmesine rağmen gerek mutfağı gerek ambiyansıyla öne çıktı. Bottura’nın, İtalya’daki üç Michelin yıldızlı restoranı ‘Osteria Francescana’ yıllardır dünyanın en iyi üçüncü restoranı seçiliyor, dünya gastronomisi bu İtalyan şefin karşısında saygıyla eğiliyor.
 • YILIN BAR / KULÜBÜ 1 NUMARA: RAW, KARAKÖY
  YILIN BAR / KULÜBÜ 1 NUMARA: RAW, KARAKÖY SEÇENLER: - Kent yazarı Onur Baştürk - Kent yazarı Çağdaş Ertuna - Kent yazarı Oben Budak - Gece hayatı yazarı Ersin Süzer - Kent yazarı Çağdaş Ertuna - İstanbul Life Genel Yayın Yönetmeni Senem Bal Ay Genç, dinamik, fütüristik ve kulüp gibi kulüp olması Raw’u zirveye taşıdı. Şehrin gece hayatı insanları, Oben Budak’la hemfikir: “Ne zaman gitsem rahat rahat dans edebildiğim bir mekân.”
 • YILIN BAR / KULÜBÜ 2 NUMARA:PİZZA EMİRGAN, EMİRGAN
  YILIN BAR / KULÜBÜ 2 NUMARA:PİZZA EMİRGAN, EMİRGAN “Gizli kalsın” diye yola çıktı, kısa sürede gizli kapısı deşifre oldu. Başarısının sırrını Onur Baştürk şöyle özetliyor: “Ünlüsü bol, canlı performans yapan grup ve solistleri alışkanlık yapan, çok küçük ama etkisi büyük bir kulüp olduğu için yılın favorilerinden.”
 • YILIN BAR / KULÜBÜ 3 NUMARA:LUCCA, BEBEK
  YILIN BAR / KULÜBÜ 3 NUMARA:LUCCA, BEBEK Bu sezon 10’uncu yılını kutlayan Lucca, Çağdaş Ertuna’ya göre yeni rakiplerine rağmen hep aynı kalmayı başardı, bu da İstanbul için çok az bulunur bir örnek.
 • YILIN TEKNOLOJİK OLAYI 1 NUMARA: FLAPPYBIRD
  YILIN TEKNOLOJİK OLAYI 1 NUMARA: FLAPPYBIRD Patrick Özdemiroğlu seçti... İki saatte kodlanacak kadar basit bir mobil oyun olan FlappyBird kullanıcılarda öfke soslu bir bağımlılık yarattı. Oyunun yaratıcısı Nguyen Ha Dong birkaç ay sonra oyunu uygulama dükkanlarından kaldırsa da 3 milyon dolarlık bir servete konmaktan kurtulamadı.
 • YILIN TEKNOLOJİK OLAYI 2 NUMARA:ALS ICE BUCKET CHALLENGE
  YILIN TEKNOLOJİK OLAYI 2 NUMARA:ALS ICE BUCKET CHALLENGE Buz dolu bir kovayı başından aşağı döken insanların videoları Facebook’ta 17 milyondan fazla paylaşıldı. 440 milyon kişi 10 milyar kere izledi. Hayır işi için başlayan kampanya insanoğlunun video içeriğine bakışını değiştiren bir dönüm noktası haline geldi.
 • YILIN TEKNOLOJİK OLAYI 3 NUMARA: FACEBOOK'UN WHATSAPP'I ALMASI
  YILIN TEKNOLOJİK OLAYI 3 NUMARA: FACEBOOK'UN WHATSAPP'I ALMASI Yarım milyar kullanıcısı ile iMessage ve Facebook Messenger gibi rakiplerin fiyakasını bozan WhatsApp, 22 milyar dolarlık şahane etiketiyle Facebook’un oldu.
 • YILIN KARİKATÜRÜ 1 NUMARA
  YILIN KARİKATÜRÜ 1 NUMARA Soma faciasında bir madenci yakınının, dönemin Başbakan Danışmanı Yusuf Yerkel tarafından tekmelenmesi, Uykusuz’un en çarpıcı kapaklarından birine konu oldu: Türk bayrağındaki yıldızın yerine Yusuf Yerkel konuldu.
 • YILIN KARİKATÜRÜ 2 NUMARA
  YILIN KARİKATÜRÜ 2 NUMARA Yiğit Özgür, imam-cemaat ilişkisine ‘nefes terbiyesi’ üzerinden bakıyor.

Diğer