Peter Jackson’ın son projesi Mortal Engines’ın vizyon tarihi belli oldu

The Lord of the Rings serisi ile ismini dünya çapında duyuran Peter Jackson‘ın son olarak Mortal Engines‘ı beyaz perdeye taşıyacağını müjdelemiştik. Şimdi bu ilgi uyandıran yapımın ne zaman vizyona gireceği duyuruldu.

peter jackson

Philip Reeve tarafından yazılan Mortal Engines farklı konusuyla dikkat çekiyor. Hikaye gelecekte ve Londra‘da geçiyor. Dünya birçok büyük felaketi zor da olsa geride bırakmayı başarıyor. Büyük savaşlar ve doğal afetler derken şehirler hayatta kalabilmek adına devasa makinelere dönüştürülüyor. Kaynaklar azalırken büyük şehirler ufakları yutmaya başlıyor.

Peter Jackson, Fran Walsh ve Phillipa Boyens‘tan oluşan ekibin Mortal Engines’i uyarlayacağı ekim sonunda belli olmuştu. Christian Rivers‘ın yöneteceği yapımın çekimlerine Mart 2017‘de Yeni Zelanda‘da başlanacağı söylenmişti. Son açıklamalara göre Mortal Engines, 14 Aralık 2018‘de izleyici karşısına çıkacak. Şimdilik bu tarihte vizyona girecek başka önemli bir film bulunmuyor. Tarihin de bu sebeple tercih edildiği düşünülüyor.

Bilgiler

İlgili Kişiler: