Burcu Balık olan ünlüler

Jean Harlow

Ortalama: 3 (1 oy)

Jean Harlow (d.3 Mart 1911 Kansas City, Missouri - ö. 7 Haziran 1937 Los Angeles), ABD'li sinema oyuncusu. Gerçek adı Herlean Carpenter'dır.

1928'de komedi filmlerinde küçük rollerle sinemaya adım attı. Ünlü iş adamı ve film yapımcısı Howard Hughes'un film şirketi adına çevirdiği ''Hell's Angels'' (Cehennem Melekleri - 1930) ile yıldızı parladı. Gerek dram, gerekse komedi filmlerinde oyunculuk yeteneğinin yanı sıra güzel fiziği, platin rengi saçlarıyla döneminin cinsellik simgelerinden biri oldu. Özellikle Clark Gable ile çevirdiği filmler büyük iş yaptı.

Haley Lu Richardson

Ortalama: 5 (3 votes)

Ruby Rose

Ortalama: 4.5 (6 votes)

Ruby Rose Langenheim (d. 20 Mart 1986), Ruby Rose olarak bilinen Avustralyalı model, DJ, sanatçı, aktris, televizyon sunucusu ve eski MTV VJ'i. Rose ilk olarak MTV Avustralya'da sunucu olarak karşımıza çıktı, daha sonra birçok modellik anlaşması yaptı, Maybelline'in Avustralya yüzü oldu.

Rose oyunculuk kariyerine 2008 yılında Australya filmi ''Suite for Fleur'' ile başladı. 2012 yılında ise ''Around the Block'' isimli yapımda küçük bir rol aldı. Rose'a uluslararası alanda ün kazandıran rolü ise, ''Orange Is the New Black'' dizisinde canlandırdığı Stella Carlin karakteri oldu.

Sayfalar

RSS - Balık beslemesine abone olun.